Κύκλος ανθρωπολογικών & λαογραφικών ομιλιών Α.Π.Θ./ΠΑΜΑΚ 17/2/2017

Πρόσκληση σεμιναρίου Nese Ozgen

Την Παρασκευή 17/2/2017 φιλοξενούμε στο Θ’ Κύκλο ανθρωπολογικών & λαογραφικών ομιλιών ΑΠΘ/ΠAΜAK την  Καθηγήτρια Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Galatasaray και Επισκέπτρια Καθηγήτρια του Τμήματος Β.Σ.Α.Σ. του ΠΑ.ΜΑΚ. (2016-2017) Nese Ozgen. Το θέμα της ομιλίας του τιτλοφορείται «Citizenship beyond… on Turkish-Kurdish borders:  Economic anthropology of smuggling between 1928-2002″. Η ομιλία θα  γίνει στις 6.30 μ.μ. στο Σπουδαστήριο της Λαογραφίας, αίθουσα 104-105  του π.κ. της Φιλοσοφικής Σχολής. Πριν την έναρξη του σεμιναρίου θα  πραγματοποιούνται ΞΕΝΑΓΗΣΕΙΣ στο Μουσείο Λαογραφίας.

H οργανωτική επιτροπή,

Αλεξάνδρα Μπακαλάκη, Νόρα Σκουτέρη-Διδασκάλου και Γιώργος Αγγελόπουλος (Α.Π.Θ.),  Έφη Βουτυρά, Γιάννης Μάνος και Φωτεινή Τσιμπιρίδου (ΠΑ.ΜΑΚ.)